Osiągnięcia uczniów - Szkoła Podstawowa w Wierzbnej, Wierzbna 2, 37-500 Jarosław

Idź do spisu treści

Menu główne:

Dla ucznia i rodzica

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2015/2016

 

JAKUB PIASECKI – LAUREATEM KONKURSU Z INFORMATYKI
 
Informujemy, że Jakub Piasecki – uczeń Zespołu Szkół w Wierzbnej uzyskał tytuł LAUREATA w Podkarpackim Konkursie Informatycznym. Jakub uzyskał bardzo wysoki wynik i w tabeli punktowej znajduje się na 5 miejscu. Serdecznie gratulujemy Jakubowi sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.
 
 
 
MATEUSZ BARAN – FINALISTĄ KONKURSU Z FIZYKI
 
Mateusz Baran – uczeń Zespołu Szkół w Wierzbnej otrzymał status finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Fizyki. Mateusz w zmaganiach konkursowych uzyskał 27 wynik. Gratulujemy Mateuszowi sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.
W bieżącym roku szkolnym o uzyskanym miejscu decydowała suma punktów otrzymanych w etapie rejonowym i wojewódzkim, a nie tak jak w latach poprzednich wynik trzeciego etapu. Aby uzyskać tytuł finalisty nie wystarczył sam udział w trzecim etapie, lecz trzeba było uzyskać ustaloną liczbę punktów.
 
 
 
JAKUB PIASECKI – UCZEŃ ZAKWALIFIKOWANY DO FINAŁU PODKARPACKIEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO
 
21 stycznia 2016 roku odbył się rejonowy etap Podkarpackiego Konkursu Informatycznego w którym wzięło udział dwóch uczniów Zespołu Szkół w Wierzbnej: Jakub Piasecki i Mateusz Baran. Informujemy, że Jakub Piasecki został zakwalifikowany do III etapu tego konkursu, uzyskując szósty wynik.
 

JAKUB PIASECKI – W FINALE KONKURSU WIEDZY TECHNICZNEJ

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Jakub Piasecki – uczeń klasy III naszego gimnazjum został zakwalifikowany do finału Konkursu Wiedzy Technicznej „sapere aude” – odważ się być mądrym! Jest to konkurs interdyscyplinarny powołany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i obejmuje wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, chemii, informatyki
i techniki. Jakub na co dzień interesuje się przedmiotami ścisłymi, bierze udział w licznych konkursach i odnosi w nich duże sukcesy. Gratulujemy Jakubowi sukcesu i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się już 4.02.2016 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu.

MATEUSZ BARAN – uczeń zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego konkursu z fizyki


Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy III naszego gimnazjum – Mateusz Baran został zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z fizyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Mateusz na co dzień interesuje się informatyką, fizyką i matematyką. Bierze udział w licznych konkursach i osiąga bardzo dobre wyniki. Gratulujemy Mateuszowi sukcesu i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się już 22. 01. 2016 r. w Rzeszowie.

Uczniowie naszej szkoły zdobywcami stypendiów

W piątek, 18 grudnia rozdano stypendia najzdolniejszej młodzieży uczącej się w szkołach gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentom pierwszego roku akademickiego z powiatu jarosławskiego. Stypendia przyznała Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich. W gronie tegorocznych stypendystów znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół w Wierzbnej, laureaci konkursów przedmiotowych z ubiegłego roku: Jakub Piasecki i Mateusz Baran.
Wydarzenie zainaugurowała Msza św. w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego, której przewodniczył ks. prałat Marian Bocho. Dalsza część spotkania miała miejsce w Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno - Ekonomicznej w Jarosławiu.
W uroczystości udział wzięli m.in. JM Rektor PWSTE doc. dr Krzysztof Rejman, Sekretarz Starostwa Powiatowego Stanisław Sopel, Zastępca Burmistrza Wiesław Pirożek, Dyrektor Wydziału Oświaty UM Bogdan Wołoszyn, Przewodniczący Rady Fundacji Stanisław Kiełbowicz, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jarosławia i jednocześnie Przewodniczący Komisji Stypendialnej Jarosław Pagacz, rodzice zdolnej młodzieży oraz nauczyciele.
Zdobywcom stypendiów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Bąk

Konkurs wiedzy technicznej "sapere aude" - odważ się być mądrym - wyniki etapu szkolnego 15.12.2015 r.


Jest to konkurs interdyscyplinarny powołany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Konkurs jest skierowany do uczniów gimnazjum i obejmuje wiedzę w zakresie matematyki, fizyki, chemii, informatyki oraz techniki. Do eliminacji szkolnych, które odbyły się 15.12.2015 roku przystąpiło
8 gimnazjalistów. Troje z nich zakwalifikowało się do II etapu.
Najwyższą liczbę punktów uzyskali:
JAKUB PIASECKI
MATEUSZ BARAN
KACPER SZEWCZYK
Uczestnikom gratulujemy bardzo dobrych wyników i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu, który odbędzie się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Strażacki konkurs plastyczny dla dzieci młodzieży
23 listopada 2015r. odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
pt. „Zapobiegajmy Pożarom 2016”, na szczeblu gminnym. Celem tego konkursu było zainteresowanie jak najszerszej rzeszy dzieci, młodzieży, problematyką ochrony przeciwpożarowej, działalnością straży pożarnych oraz pracą strażaków ratowników. Wszystkie prace, które zostały zgłoszone do konkursu były bardzo interesujące. Wyróżnione prace w poszczególnych grupach zostały przekazane do Komendy Powiatowej PSP
w Jarosławiu, gdzie w dniu 02.12.2015r. zostały ocenione przez Komisję Powiatową.
Do uczniów naszej szkoły, którzy zostali nagrodzeni należą:
Aleksandra Gujda kl. I gimnazjum, III miejsce w powiecie,
Marcelina Gujda kl. V Szkoła Podstawowa, V miejsce w powiecie.
Serdeczne gratulacje! 

Gminny konkurs „Tradycyjne ozdoby Bożonarodzeniowe”

Dnia 9 grudnia odbyło się rozstrzygniecie konkursu organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Pawłosiowie pod patronatem Wójta Gminy. Konkurs kierowany był do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Gminy Pawłosiów. Do konkursu z naszej szkoły zostały zgłoszone prace wykonane przez 43 uczniów. Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów oraz otwarcia wystawy prac dokonał pan wójt Mariusz Reń.

Nagrodzeni w konkursie uczniowie naszej szkoły:
W kategorii na najpiękniejszy stroik wykonany przez uczniów klas I – III szkoły podstawowej zajęli:
II miejsce - Anna Pachlarz (kl. II)
III miejsce – Wiktoria Szawan (kl. III)
W kategorii na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową wykonaną przez uczniów klas I – III szkoły podstawowej - zajęła I miejsce Paulina Kubal (kl. II). Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali: Szymon Pieszko i Jakub Niedochodowicz – uczniowie III klasy
W kategorii na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową zajęli:
I miejsce - Wiktoria Szawan (kl. III)
II miejsce - Igor Dziechciaż (kl. I)
W kategorii na najładniejszy stroik wykonany przez uczniów szkoły podstawowej klasy IV-VI wyróżnienie otrzymały: Izabela Grocholska (kl. V), Władysława Więcek (kl. VI), Agnieszka Więcek (kl. VI)
W kategorii na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową wykonaną przez uczniów szkoły podstawowej klasy IV-VI zajęli:
I miejsce – Izabela Grocholska (kl. V)
III miejsce - Oliwia Michno (kl. VI)
W kategorii na najładniejszą choinkę wykonaną przez uczniów szkoły podstawowej klasy IV-VI zajęli:
II miejsce - Oliwia Wyczawska (kl. V)
III miejsce - Milena Kotkowska (kl. IV)
W kategorii na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową wykonaną przez uczniów szkoły podstawowej klasy IV-VI zajęli:
I miejsce - Zuzanna Kulikowska (kl. V)
III miejsce – Hubert Nowak (kl. V)
Wyróżnienia w kategorii szopki bożonarodzeniowej otrzymali: Oliwia Roga (kl. IV) i Patryk Jedynak (kl. V)
W kategorii na najpiękniejszy stroik wykonany przez uczniów gimnazjum zajęli:
II miejsce - Katarzyna Liszewska (kl. II)
III miejsce – Nikola Lubera (kl. II)
Wyróżnienia otrzymały: Dominika Walanus (kl. II) i Monika Pels (kl. II)
W kategorii na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową wykonaną przez uczniów gimnazjum zajęli:
I miejsce - Mateusz Grocholski (kl. III)
II miejsce - Agata Nowak (kl. I)
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

SUKCESY DYDAKTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW

W roku szkolnym 2015/16 w naszej szkole odbyły się pierwsze etapy kuratoryjnych konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wśród uczniów ZS w Wierzbnej cieszą się one zawsze sporym zainteresowaniem, świadczy o tym fakt, że w bieżącym roku szkolnym przystąpiło do kuratoryjnych konkursów przedmiotowych 59 uczniów.
Nasi najlepsi uczniowie zakwalifikowali się do etapu rejonowego:
Mateusz Baran - fizyka
Jakub Piasecki - fizyka
Mateusz Baran - informatyka
Jakub Piasecki - informatyka
Bardzo dużym osiągnięciem jest zakwalifikowanie się Mateusza Barana do etapu rejonowego z informatyki z najwyższą liczbą punktów w województwie podkarpackim.

Redakcja
KONKURS MULTITEST - FIZYKA

19.10.2015 r. uczniowie klasy II i III naszego gimnazjum przystąpili do ogólnopolskiego konkursu MULTITEST organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej. Trudność zadań konkursowych była tym większa, że były to zadania wielokrotnego wyboru, a za błędne odpowiedzi punkty odejmowano.

W kategorii uczniów klas III gimnazjum w konkursie wzięło udział 187 uczestników z całej Polski, a nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:

Mateusz Baran - miejsce 14 – dyplom wyróżnienia
Jakub Piasecki - miejsce 25 – dyplom uznania

W kategorii uczniów klas II gimnazjum w konkursie wzięło udział 191 gimnazjalistów z całej Polski, a nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:

Adrian Marszałek - miejsce 26 – dyplom uznania
Katarzyna Liszewska - miejsce 34 – dyplom uznania

Przedmiotowy konkurs z fizyki – etap szkolny
28.10.2015 odbył się szkolny etap konkursu przedmiotowego z fizyki, organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Do drugiego etapu zakwalifikowało się dwóch gimnazjalistów: Mateusz Baran i Jakub Piasecki.

Przedmiotowy konkurs z informatyki – etap szkolny
5.11.2015 odbył się szkolny etap konkursu przedmiotowego
z informatyki, organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Mateusz Baran i Jakub Piasecki – uczniowie klasy III gimnazjum.

Szkolny konkurs „Bezpieczny komputer”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie, którego celem była popularyzacja wiedzy z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu.
Nagrodzeni zostali:
w kategorii: wykonany plakat
miejsce I – Anna Kontek kl. VI
miejsce II – Aleksandra Jarosz kl. I Gimnazjum
miejsce III – Milena Kotkowska kl. IV

w kategorii: wiersz promujący bezpieczeństwo w sieci:
miejsce I – Martyna Maziarz kl. I Gimnazjum
miejsce II – Magdalena Chmielowska kl. VI
miejsce III – Natalia Drabik kl. VI
Wyróżnienie otrzymali:
– Martyna Wziętek kl. V
– Agnieszka Więcek kl. VI
– Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego